Workshop

„Doma a jinde“

Workshop „Doma a jinde“ – 2.B

2019/2020
  1. říjen, tedy den, kdy jsem se se svými „miloušky“ vypravila do Pardubic, nás již od rána provázela hustá mlha, která však dávala šanci vcelku pěknému počasí. To se nakonec i vyplnilo a cestou zpět jsme dokonce svlékali i mikiny.

Ale nebylo to jen sluníčko, které nás rozehřálo! Byli jsme, a to všichni bez rozdílu, spokojeni se zážitky, které jsme si odnášeli a z pocitu zajímavě a přínosně stráveného dopoledne.

´Náš ´workshop byl zasazen do dobových reálií společnosti 30. let minulého století, do atmosféry vzestupu antisemitismu a xenofobie. Měli jsme možnost prakticky si vyzkoušet principy fungování zastupitelské demokracie a stranickosti a  prožít stěžejní část života mladé židovské dívky Evy, která byla postavena před osudovou volbu…

Přestože se jednalo o příběh děvčete, kdy se tedy kluci museli zhostit jim odlišné role a snažit se vcítit do opačného pohlaví, podařilo se jim to náramně. Své role sice hráli ´úsporně´ a s ostychem, ale rozhodně s plným vědomým vážnosti situace, bez zesměšňování a přehrávání. V závěru byli pochváleni i samotnými lektory za chování a  aktivní přístup, někteří kluci i za  vědomosti o době, které v tomto rozsahu určitě nejsou v jejich populaci běžné.

Mne osobně velmi mile překvapili a jen jsem se utvrdila v přesvědčení, že za jejich „rádoby“ siláckým, někdy až hrubým vystupováním je úplně normální klukovská duše.

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.