Aktuality

SOUz Chvaletice

Všechny důležité události naší školy, které se staly v uplynulém období.  

Rubriky
Jedinečné akce

Vánoční besídka

My dospěláci s nostalgií, naši žáci pak přímo se smutkem v duši vzpomínáme na vánoční prázdniny, a ještě spíše možná na předvánoční čas, kdy jsme se teprve těšili…

číst více
Workshopy

Napsali o nás

V tomto školním roce jsme se na naší škole rozhodli ozvláštnit výuku a hlavně žákům lépe zpřístupnit látku občanské nauky prostřednictvím zážitkových …

číst více
Primární prevence

„Skryté nebezpečí internetu“

Začátek nového týdne, přesně 27. květen, byl na naší škole věnován interaktivnímu programu neziskové organizace ACET se sídlem v Chrudimi, která svou činnost zaměřuje na programy prevence rizikového chování.

číst více
Sport

MS ve florbalu – Praha

V pondělí 3. prosince se 19 zájemců ze všech ročníků zúčastnilo v O2 aréně v Praze zápasu MS ve florbalu. Vstupenky se p. Kovářové podařilo zajistit na utkání Finsko-Dánsko od 16.45 a od 19.30 na zápas Švédsko-Norsko.

číst více
Primární prevence

Sex, AIDS a vztahy

Multimediální preventivní program „Sex, AIDS a vztahy“, kterého se poslední listopadový týden postupně zúčastnily oba 2. ročníky našich učňů, byl zaměřen na mladé lidi ve věku od 12 do 19 let, protože mládež je v tomto ohledu prokazatelně nejohroženější skupinou.

číst více
Primární prevence

Nehodou to začíná

Akcí zaměřených na prevenci rizikového chování, a to nejen v silničním provozu, není nikdy dostatek, a proto se jich snažíme s žáky účastnit co nejvíce.

Jednou z pravidelných akcí se stal i komponovaný program „Nehodou to začíná“, zaměřený na prevenci v oblasti výuky autoškoly. Letos se akce konala 14. listopadu v Kongresovém centru pardubického Atria. Z naší školy se již tradičně zúčastnili žáci třetích ročníků za dozoru p. ing. Jankovského.

číst více
Workshopy

Workshop „Doma a jinde“

24. říjen, tedy den, kdy jsem se se svými „miloušky“ vypravila do Pardubic, nás již od rána provázela hustá mlha, která však dávala šanci vcelku pěknému počasí.

číst více
Primární prevence

Neviditelná výstava

Po dobré zkušenosti z loňského roku jsme se rozhodli zopakovat návštěvu výstavy pro nově příchozí žáky prvních ročníků. …

číst více
Akce DM

Posezení s grilováním

Na úterý 18. 6. 2019 hoši z DM zorganizovali rozloučení se školním rokem. Pojali celou akci velmi zodpovědně a důsledně od samého počátku. …

číst více
Soutěže

TECHNOhrátky 2019

Ve středu 5.6.2019 proběhlo v SOUz Chvaletice další kolo krajského projektu Technohrátek. o průběhu této úspěšné akce se můžete dočíst na následujících …

číst více
Odborné akce

Kverneland Bečváry

Ve středu 22. května všichni žáci 2. a 3. ročníků navštívili Polní dny Kvernelandu pořádané ve spolupráci se ZAS Bečváry.

číst více
Odborné akce

Exkurze do zahraniční strojírenské firmy

V pátek 3.května všichni žáci 2.ročníku navštívili švédskou firmu Ljunghall Čáslav. Prohlídka výrobních prostor byla zaměřena na slévárnu a obrobnu, obráběcí stroje a centra automatizace a robotizace výroby. Kluci i naše dívka měli možnost vidět klasické i velmi moderní pracoviště přímo při činnosti.

číst více
Odborné akce

Exkurze CEREA Pardubice

v pondělí 29.dubna 2019 všichni žáci 3. ročníků navštívili firmu CEREA Pardubice. Během této akce žáci měli možnost seznámit se s technologiemi skladování i zpracování zrna, se způsoby výroby a zpracování krmných směsí. Žáci získali spoustu nových poznatků a dojmů z provozů úzce navazujících na zemědělskou prvovýrobu.

číst více
Odborné akce

Kurz obsluhy sklízecí mlátičky

v minulém týdnu absolvovali zájemci z řad žáků našich třetích ročníků kurz obsluhy sklízecí mlátičky Claas. školení probíhalo v části teoretické i praktické. Pro účely tohoto kurzu jsme využili mlátičku Claas Lexion poskytnutou velmi dobrou spolupracující firmou Liponova Lipoltice.

číst více

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.