Výlet za
odměnu

Muzeum Tatra Kopřivnice

Výlet i exkurze

2023/2024

Hurá výlet !!!

 Na středu 26. června zorganizovali učitelé hlavních odborných předmětů pro vybrané žáky školy výlet  do Kopřivnice,  do muzea osobních a nákladních automobilů značky TATRA. Zúčastnila se jej většina žáků třídy 2.B a vybraní jedinci z ostatních tříd.

Pro  kluky to bylo ocenění za jejich celoroční práci. 

Zorganizování akce nebylo vůbec jednoduché a její logistické zabezpečení se rovněž neobešlo bez „zádrhelů“, což však pořádající pány učitele jenom posílilo v jejich úsilí dovést své snažení do úspěšného konce.

A podařilo se…!

Hoši sice museli  absolvovat dlouhou cestu – z Chvaletic do Kopřivnice je to kolem tří set kilometrů, a to celé dvakrát, ale rozhodně to prý stálo za to. 🙂 

    Viděli kolem 130 nákladních i osobních vozidel Tatra, také prototypy z vývoje                 a nespočet zajímavých motorů, třeba i 18válec!

Třešničkou na pomyslném dortu byla pro zájemce prohlídka  legendární železniční motorové jednotky Slovenská strela.  Tato národní kulturní památka se vrátila v roce 2021 po dvouleté důkladné rekonstrukci do Kopřivnice, kde byla kdysi (1936) sestrojena. V muzeu je pro ni vyhrazený samostatný pavilon.

slovenska_strela.¨png
MB-1-1

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.