Na " vodáku"

Tichá a Divoká Orlice
Všichni

Vodácký kurz

2021/2022

V termínu 18. 5. – 20. 5. 2022 se uskutečnil nultý ročník vodáckého kurzu pořádaný společným nadšením dvou škol – té naší a kladrubské –            ve spolupráci s cestovní kanceláří CVOK.                                             Kurz proběhl v kempu „RampaSport“ na řece Orlici.

Den první

Po společném příjezdu na vlakové nádraží do Týniště následovala cesta do kempu vzdáleného 2 km, postavení stanového městečka, rychlý oběd a pak už hurá!!! na vodu. Před úvodní, 16 km dlouhou etapou na raftech nechyběla odborná příprava a instruktáž první pomoci, kterou vedli, jako    i dále celý kurz, zkušení instruktoři. Cílem dne na vodě byla vesnička Krňovice, do kempu jsme se v podvečer vrátili vlakem. Po večeři bylo už na každém, zda bude odpočívat nebo posedí u táboráku.

Den druhý

Ve čtvrtek jsme vyrazili o půl desáté vlakem do Kostelce nad Orlicí. Druhá etapa probíhala na kánoích typu Samba. Plavba na úseku Divoké Orlice byla tentokrát dlouhá 18 km a nutno říci, že velmi náročná. Překvapením   a zároveň příjemným odpočinutím proto byl pro všechny rituál „pasování“ na vodáka, ke kterému došlo během zastávky. Večerní program byl jasný – zpívání u táboráku a opékání špekáčků. Únava byla ale znát na všech,     a tak se nikdo nebránil časné večerce.

Den třetí

Pátek byl posledním dnem na vodě a zároveň dnem návratu domů.       Dvě minutky po půl desáté nám odjížděl vlak do nedalekého Borohrádku. Závěrečná etapa na Tiché Orlici se jela odtud a měřila 8 km. Po návratu  do kempu nás čekalo čištění lodí, balení veškerých osobních věcí a celého stanového městečka. O půl druhé odpoledne jsme nastoupili na vlak zpět domů. Na všech byla sice vidět únava a trocha smutku, že už je vše        za námi, ale i spokojenost z vydařené akce.

 Poděkování patří všem účastníkům – dívkám i chlapcům z obou škol,  kteří byli skvělí, učitelům a báječným instruktorům – a vlastně také přírodě, která nám dopřála nádherné letní počasí plné sluníčka.

 

 

Cesta do kempu
Cesta do kempu
"Vedení"
"Velení"
Fanda+Jára na vodě
Není kam spěchat!
Na vodě
Odpočinkové "zastaveníčko"
Trička
Po práci klídek...
Pohodička
... a pohodička!
Fanda
Jsme frajeři...!
Na nádraží
S trochou hudby čekání líp uteče

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.