"Vodák"

spolu s SŠCHKJ Kladruby na Sázavě

Tentokrát se "jela" Sázava

2022/2023

Ve dnech 22. 5 – 25. 5. 2023 jsme opět společně se SŠCHKJ v Kladrubech nad Labem uspořádali druhý ročník vodáckého kurzu, tentokrát na řece Sázavě. Oproti loňsku jsme si ho prodloužili o jeden den, což se ukázalo jako výborný nápad.

V pondělí ráno nám vše dobré, a hlavně pěkné počasí přišla popřát paní ředitelka (což však bylo zbytečné, protože k tomu stačí samotná přítomnost pana učitele Marka Kukly :-)), a pak jsme hned vyrazili na vlakové nádraží.

Po příjezdu do Kácova následovalo proškolení účastníků o bezpečném chování na vodě a odborná instruktáž ovládání lodi. Okamžitě po školení, sedáme na nafukovací kánoe, baraky, a vyplouváme na první etapu do Českého Šternberka. Tam na nás v kempu čekala večeře, rozložení stanů, volná zábava a v deset hodin večerka.

V úterý po snídani jsme chtěli pokračovali dál po řece Sázavě. Při nasedání na lodě ale začalo pršet, a tak jsme odjezd o hodinu posunuli. Naplánovaný úsek nám pak klidným tempem trval pět hodin. Konečnou stanicí byl kemp Cíl, a proto jsme během cesty hráli hru „Kdo bude první v cíli“. Všichni se celou cestu těšili na teplou večeři. Rajské omáčce nikdo neodolal, někteří si i přidali. Večer dále nabízel několik aktivit. K dispozici bylo volejbalové hřiště, trávník, na kterém se dal hrát fotbal a badminton, nebo „obyčejné“ posezení u ohně.

Probuzení do středečního rána bylo krásné, obloha modrá a slunce svítilo, všichni snídali s úsměvem. Následující informace, že nás čeká 21 km plavby, už ale tak úsměvná nebyla. Když jsme večer v dálce zahlédli náš kemp, všichni jsme zajásali a těšili se na pevninu. Skvělá večeře opět nechyběla. Kluci pomohli holkám postavit stany, aby zbyl čas na večerní zábavu. Ta však dlouho netrvala, protože se dostavila únava za celé tři dny a zasloužený spánek…

Ráno jsme vyjeli na poslední pouze osmikilometrovou etapu. To proto, abychom stihli zpáteční vlak na Prahu. Příjezd  do Přelouče moc veselý nebyl. Blížil se konec celé akce a domů se nikomu nechtělo. Ale všichni víme, že když něco začne, tak to také musí skončit. Už teď se společně v myšlenkách připravujeme na další ročník.

 A kam to bude??? To se nechte překvapit!

AHÓÓÓÓÓÓJ!!!!!  

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.