"Pekařova
žena"

březen ve VČD

Další muzikál na scéně VČD

2023/2024

        Březnovým titulem našeho abonentského programu ve VČD byl muzikál          PEKAŘOVA ŽENA autorů J. Steina a S. Schwartze. Jeho vznik byl inspirován stejnojmenným filmem francouzského spisovatele a režiséra Marcela Pagnola.

Děj příběhu se odehrává v polovině 30. let, kdy Evropu ovládl moderní francouzský šanson. A muzikálovou atmosféru v jeho duchu jsme  zažili i my na divadelní scéně.
Nelehké partitury interpretovala na regionální činoherní divadlo nezvykle velká dvanáctičlenná kapela The Bakers. Hudební doprovod pak velmi zdařile naplnili i všichni zpívající protagonisté.

    Příběh samotný je komediálním pohledem do venkovského života obyčejných lidí          v Provence.

Zdá se, že obyvatelé zapadlé vesničky Soulady (příznačný český překlad), nemají nic jiného na práci než klevetit a vzájemně se hašteřit. Příjezd nového pekaře s mnohem mladší ženou tak způsobí skutečné pozdvižení. Dokud je však čerstvé pečivo, nic dalšího se neřeší! Mladá pekařka ale po čase uteče s místním svůdcem a pekař ze žalu přestane péct.

Vesničané tak musejí odhodit své letité spory a společně se pouštějí do hledání pekařovy ženy, aby tak zachránili „svůj“ chléb.
Muzikálové představení je vždy časově náročnější, s tím se musí počítat. Ale i tentokrát nám ony dvě a tři čtvrtě hodiny uběhly docela rychle…

 

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.