Král jelenem

VČD Pardubice

VČD Pardubice – C. Guzzi – „Král jelenem“

2018/2019

Dopravu na i z tohoto divadelního představení nám tentokrát trochu zkomplikovalo počasí. Nejprve husté mrholení, pak vytrvalé sněžení, které ale při „nadnulových“ teplotách proměnilo povrch veškerých komunikací v rozbředlou bahnitou břečku, v lepším případě v jednolitou vodní plochu.

Ti kluci, kteří podcenili oblečení, byli po cestě promrzlí, mnozí s promáčenou divadelní obuví,  zmoklí byli úplně všichni.

Nicméně, představení jim opět rozproudilo krev v žilách. Byl to neustálý smích, který otřásal jejich útrobami a tak je rozehříval…

„Král jelenem“ je tradiční klasicistní fraška s pohádkovými motivy o lásce a touze po moci. Je plná magických proměn, tajemství a překvapení, takže smysly diváka jsou stále zaměstnány. Nicméně, neklade velké nároky na divákovo přemýšlení – zkrátka klasický odpočinkový „kus“. Komediální výkony hlavních představitelů – M. Němce, L. Špinera a M. Sikorové, byly excelentní, hochům byl zvláště sympatický i lehce mentálně retardovaný Leandro v podání P. Borovce.

Kluci se bavili náramně a uzavřeli své hodnocení slovy, že toto představení jim (po všech předchozích, která byla pro ně dost náročná) opět vrátilo chuť chodit do divadla.

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.