Vánoční
besídka

SOUz Chvaletice

Vánoční besídka

2020/2021

My dospěláci s nostalgií, naši žáci pak přímo se smutkem v duši vzpomínáme na vánoční prázdniny, a ještě spíše možná na předvánoční čas, kdy jsme se teprve těšili…

Jako již tradičně se poslední den „celá škola“ sešla na vánoční besídce, jejíž program si pro ostatní připravili někteří žáci.

Tentokrát o svých koníčcích pohovořili a prezentacemi své povídání doprovodili 3 kluci z prvního ročníku, 3 ze třetího, 1 hoch z druhého ročníku předvedl hudební vystoupení. Žáci ze 3 . B se podíleli na technickém zabezpečení celé akce (PC podpora, promítání, ozvučení atd.), kluci ze třídy 2.  A zajišťovali přípravu jeviště a výzdobu.

Tradičním „otvírákem“ programu bylo ´Duo Hrdina´. Otec Josef, bývalý žák naší školy, a syn Martin, který je ve 3. ročníku nám zahráli a zazpívali ve stylu trampské písně. Na závěr besídky pak doprovodili celou zpívající školu při známém vánočním nápěvu „Vánoce, Vánoce přicházejí“.

Ondra Huňáček si připravil povídání o své cestě k fotografování zemědělské techniky a předvedl asi tři desítky svých nejzdařilejších fotografií.

Matouš Ryglevicz zavzpomínal na svou závodní hokejovou kariéru a seznámil nás i s historií této kolektivní hry a jejími pravidly.

Matěj Horský nás ve svém příspěvku uvedl do prostředí cyklistiky, kterou závodně provozuje již léta, a jeho tým patří mezi republikovou špičku.

Tři hoši ze třídy 3. A, s kytarovým doprovodem svého spolužáka Martina Hrdiny, si připravili komické „taneční“ vystoupení na melodii a motiv písničky ´Baby shark.

Novinkou letošní besídky byla účast ´hostů´, které si s sebou přivedl David Hlaváček ze 2. B. ´Dave´ hraje již od dětských let na bicí a nyní je součástí kapely, kterou si společně založili a hrají téměř profesionálně – tak dobře jim to totiž jde! Všichni 3 kluci nám předvedli parádní vystoupení! Zahráli a zazpívali několik písní od renomovaných kapel a na žádost předvedli i jednu ukázku ze své vlastní autorské dílny.  Do poklidné předvánoční atmosféry v sále tak vnesli „svěží vítr z hor“, za což byli odměněni bouřlivým potleskem a pískáním.

Jsme rádi, že se nám besídka díky ochotě a nadšení zúčastněných podařila a už se těšíme na další Vánoce …! 

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.