Vánoční
besídka

překvapení pro všechny

Besídku si připravili kluci sami...

2023/2024

Po roce, který utekl jako voda jsou zde opět Vánoce a s nimi i tradiční vánoční besídka.

Nádherný vánoční strom zajistili a dovezli stejně jako loni žáci Martin K. a Ondřej B. (3.A). „Prý“ měl být menší než minule, přesto byl znovu tak mohutný, že se spolužákům z jejich mateřské třídy 3.A nedostávalo ozdob k jeho dekoraci.

Jako první „účinkující“ se s námi podělili Marek Č. (3.B) a Vojta H. (3.A) o své zážitky ze školního adventního  zájezdu. Tentokráte nám prostřednictvím svých fotografií přiblížili dva dny strávené v polském Krakově spojené s poznávacím výletem do solných dolů Wieliczka.

Bruno H. (1.B) nám ve svých dvou vstupech zahrál na housle pět vánočních skladeb a koled.  K nim měli všichni přítomní na stolech k dispozici texty, takže kdo chtěl, mohl zpívat.

Jakub H. (3.B) všechny přítomné ve své prezentaci obeznámil se svou zálibou, které věnuje od dětství opravdu veškerý volný čas, a sice s prací dobrovolných hasičů.

Velmi zajímavé vystoupení si pro nás připravil Pavel N., který nás zasvětil do umění street-artu. Provozuje jej již dlouhé roky s partou kamarádů, a to zcela legálně, po domluvě s představiteli města Pardubic, kteří jim vždy vyčlení plochy k realizaci jejich graffiti. Pohovořil krátce i o svém dalším koníčku, kterým je akvarelová i olejová malba.

Závěr besídky patřil hudebnímu kroužku domova mládeže. Kluci Tomáš F. (1.B) a Pavel V. (2.A) si pod vedením pana vychovatele nacvičili několik známých rockových skladeb.

Všechna vystoupení se i přes počáteční obavy protagonistů vydařila a na vánoční prázdniny jsme se tak rozcházeli s dobrým pocitem příjemně stráveného dopoledne.

Nás pedagogy velmi potěšila i návštěva hojného počtu absolventů – loňských, předloňských i těch dřívějších a ještě starších… Sešlo se jich letos opravdu mnoho. Před samotnou besídkou i dlouho po ní setrvávali na školních chodbách v družném rozhovoru se všemi svými učiteli i mistry.

😊

 

Naši absolventi...
... se rádi vracejí...
... podívat se na známá místa a popovídat si...
... spolu navzájem i s misry a učiteli
Někteří z absolventů nám i zapózovali... 🙂

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.