Turistika
na "haldách"

1. B v přírodě

"Prváci na pochoďáku"

2022/2023

Celé čtvrteční dopoledne 10. listopadu 2022 se podzimní sluníčko všemi silami, přesto jen namáhavě, prodíralo skrze mlhavý opar… V poledne se však vyjasnilo, nejen tedy obloha, ale ujasnili si i učitelé tělesné výchovy a žáci, že nevyužít přízně, kterou příroda nabízí by byla nesmírná škoda! Operativně se rozhodli „zužitkovat“ jeden z posledních hezkých dní pro účely turistiky, kterou mají první ročníky v učebních osnovách v rámci projektového vyučování.

A tak se žáci 1.B vypravili se svými učiteli na místo sice nedaleké, turisticky však nepříliš známé – na Chvaletické haldy. Kdo však tuto divokou oblast spoře zarostlou mladými břízkami zná dobře, to jsou rozhodně motorkáři, kteří zde trénují motokros. Terén je zde totiž na to jako dělaný.

 Nás však terén zaskočil již hned při vstupu do lesa. Tam totiž, a to i na cestách, nebylo rozhodně tak sucho, jak jsme předpokládali. Naopak, bláto a kaluže byly tak hluboké, že by se v nich snad ´utopit´ dalo…     Půda byla navíc rozježděná motocykly a výrazné vzorky dezénu hluboce vryté do bahna dodávaly celému místu ještě drsnější ráz.

V této divočině kluci srdnatě pomáhali jeden druhému a společně nakonec veškeré překážky a nástrahy  úspěšně zdolali. Na závěr jsme již přímo na haldách pořídili pár nevšedních snímků.

Zpáteční cesta vedla jinou trasou, a sice po druhé straně železničního náspu, podél přístavu a Labe. Jeho voda skutečně´ lákala´ a Filip se chtěl jít mermomocí vykoupat. Paní učitelce se ale naštěstí podařilo mu to rozmluvit. 😊

Během „turistování“ nás provázelo nejen krásně hřející sluníčko, ale taky dobrá nálada a užili jsme si i spoustu legrace.

Terén byl náročný...
Někdo zvládal lépe, jiný ...
Konečně na vršku!
Motorky sice nemáme, ale to ´neva´...
...my si je představíme a závodíme!
Labe některé lákalo k vykoupání... :-))
Chvíle odpočinku...
Pečlivé zdokumentování a foto na památku

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.