Na
"Dvoračkách"

společný turistický pobyt SOUz a SŠCHKJ

První společný "turisťák"

2023/2024

Dvorská bouda v Krkonoších se stala na tři dny mezi 9. a 11. říjnem útočištěm               prvního  společného turistického výletu chlapců ze SOUz Chvaletice a děvčat               ze SŠCHKJ z Kladrub nad Labem.

Náš ´turisťák´ začal přesunem z učiliště do Strážného, kde nás přivítalo zamračené deštivé počasí s teplotou kolem 6⁰C. Již první den byl tedy zkouškou výdrže a odolnosti všech výletníků a turistických nadšenců. Prvních 10 kilometrů do Dvorské boudy bylo však zdoláno i přes nepřízeň počasí a dlouhé stoupání. Na konci cesty čekalo výletníky ubytování a teplý oběd. V odpoledních hodinách si všichni prohlédli okolí a po večeři zhlédli tematický film o Vrbatovi a Hančovi.

Na druhý den byl nachystán výlet na Sněžku, který teprve řádně prověřil síly a připravenost na horské prostředí. Déšť sice polevil, teplota však byla opět hluboko pod 10⁰C a vítr u Luční boudy potrápil i ty otužilejší. Nicméně, ani toto počasí nikoho neodradilo od zdolání nejvyššího bodu ČR, takže si nakonec všichni výletníci mohli dopřát vítěznou společnou fotografii. Cesta zpět do našeho ´základního tábora´ zvaného Dvorská bouda pak byla už pouze formalitou. Po večeři si kluci vymohli ještě i večerní procházku. Vždyť nějakých 20 kilometrů po horách do kopce a z kopce přeci není zdaleka tak vyčerpávající, aby nezbyly nějaké ty síly i na večer ke zdolání ještě asi 6 kilometrů navíc… 😊

Proč si tedy neužít  hory i večer!

Poslední den se nesl hlavně ve znamení úklidu, balení a návratu domů. I tento den byl     však výletní a směr cesty veden do Špindlerova Mlýna. A jelikož nám tentokrát přálo       i počasí a konečně se ukázalo sluníčko, byl to den plný dobré nálady.

A i když mnohé účastníky nohy bolely ještě nějaký čas po návratu, byl tento první ´turisťák´ vydařený a nadšení ´turisté´ by nejradši vyrazili znovu.

Po dojezdu autobusu zpět do školy si všichni mohli zakřičet jako správní horalové: AHOOOOOOJ !!!

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.