TECHNOhrátky
v SOUz

zpět v naší škole po 5 měsících

Oblíbená soutěž se vrací
v rekordním čase...

2023/2024

Dne 17.dubna 2024, tedy po pouhých 5 měsících, se do naší školy opět vrátily TECHNOHRÁTKY. O tuto akci je ze stran ZŠ již tradičně velký zájem.

Tentokráte k nám přijelo 7 základních škol se 108 žáky.

Bylo jich o něco méně než na podzim, což však velmi prospělo celkové organizaci i samotným soutěžícím. Nižší počet dětí ve skupinách napomáhal vyšší aktivitě jednotlivců a jejich intenzivnějšímu zapojení do plnění úkolů.

V průběhu dopoledne se žáci na šesti stanovištích měli možnost blíže obeznámit s tím, jak to na našem učilišti „chodí“ a co všechno se zde mohou naučit. Náplň činností byla totiž opět volena tak, aby tvořila jakýsi ukázkový průřez všemi ročníky námi nabízených oborů.

Pracoviště č.1 – Zámečnická dílna – rýsování a vrtání děr na sloupových vrtačkách     na přesnost

Pracoviště č.2 – Kovárna – práce s kovem a teplotami, kování a prodlužování kulatiny na rozměr

Pracoviště č.3 – Servisní dílna – pneumatiky a jejich rozdíly, přezouvání a vyvažování         pneumatik, demontáž  pneumatiky na čas

Pracoviště č.4 – Motorárna – seřízení světel na osobním voze, důvody seřizování,                druhy žárovek, seřízení světla na čas.

Pracoviště č.5 – Autoškola – seznámení s pravidly bezpečné jízdy, cvičná jízda                          traktorem na čas na vlastním autocvičišti

Pracoviště č.6 – Učebna odborných předmětů – povinná výbava osobních automobilů,            práce s mapou -světoví výrobci aut a zemědělské techniky

Na každém stanovišti žáci strávili 25 minut a jejich výkon byl následně dozorujícími mistry a učiteli bodově ohodnocen.

Po absolvování všech pracovišť a bodovém vyhodnocení pokračovala akce v kulturním domě kvízovou soutěží. Otázky, na něž žáci odpovídali, byly vybírány z informací, které  dostávali na jednotlivých pracovištích v průběhu celého dopoledne. Testovala se tak pozornost a vnímavost soutěžících.

Na závěr proběhlo vyhlášení jednotlivých částí soutěže (zručnostní=praktické, kvízové=teoretické) i absolutního vítězného školního kolektivu.

Tím se tentokrát stali školáci ze ZŠ Masarykova náměstí v Přelouči.

Více informací o  projektu naleznete na Školském portálu Pardubického kraje.

TECHNOhrátky (klickevzdelani.cz)

IMG_1117

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.