Skryté
nebezpečí
internetu

„Skryté nebezpečí internetu“

2019/2020

 Začátek nového týdne, přesně 27. květen, byl na naší škole věnován interaktivnímu programu neziskové organizace ACET se sídlem v Chrudimi, která svou činnost zaměřuje na programy prevence rizikového chování.

 Organizuje vzdělávací projekty pro mládež, především dlouhodobého charakteru, ale pořádá i účelové preventivní programy na rozličná témata, dále zprostředkovává kontakty a  spolupráci s národními i mezinárodními úřady. (Česká pobočka je členem skupiny ´ACET International Aliance´ pracující již v 23 zemích světa.)

 S interaktivním programem o nebezpečnosti nerozumného užívání kybernetického prostoru naši školu navštívil pan Mgr. František Krampota, jeden z lektorů pro Pardubický kraj. Ve dvou 90 minutových blocích se žáci obou prvních ročníků dozvěděli užitečné informace o tom, jak se v „kyberprostoru“ chovat, na co nezapomínat, a naopak, co raději nezkoušet nebo lépe vůbec nikdy nedělat.

Přestože dnešní mladá generace toho ví (i díky výuce) o počítačích docela dost, během neformálního, uvolněného průběhu interaktivního programu vycházelo najevo, že některá skrytá softwarová nebezpečí si stále neuvědomují dost naléhavě. Mnozí se přiznali, že „tak úplně“ nedodržují zásady bezpečné práce s e-mailem, někteří je ani neznali.

 Informace týkající důkladného zabezpečení osobních dat a návody na  tvorbu „silných“, ale zapamatovatelných přístupových hesel se pak setkala se značnou odezvou i u přítomných vyučujících.

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.