"Řemeslo
doma"

vyhlášení soutěže Technohrátek
vizitka vítěze

Znovu „na bedně“ …

září 2021

Letos na jaře byla Pardubickým krajem opět vyhlášena soutěž „Řemeslo doma“ jako varianta již známé a oblíbené akce Technohrátky. Zadáním bylo vlastnoruční zhotovení jakéhokoli výrobku a jeho zaslání na adresu organizátorů.

Vyhlášení výsledků tentokrát probíhalo v Malém sálu Domu hudby v Pardubicích. Za naši školu byli přítomni paní ředitelka N. Kovářová a třídní učitelka Z. Kuntová s nominovaným žákem. Celý program svojí hrou na kytaru a zpěvem provázela nyní již samostatně vystupující a autorská CD produkující Petra Pohanková.

A naši žáci opět slavili obrovské úspěchy!  

David Dřevíkovský, nyní ze 3. ročníku, se v řemeslné kategorii umístil na 1. místě výrobou valníku za traktor, který zhotovil z již nepoužívaného rozmetadla a nepotřebných dílů, posháněných „kde se dalo“. A co nesehnal, to si spolu s bratrem – také naším absolventem – vyrobili. Kovali, pájeli, svařovali…, až z toho bylo ocenění nejvyšší!

Michal Marek v červnu již absolvoval, ale přihlašoval se do soutěže jako žák 3. ročníku se svým motorovým kolem. Kromě motorové části si jej vyrobil celé sám, bez použití jakýchkoli „cyklistických“ polotovarů, takže jeho vnější vzhled se poněkud liší od klasického bicyklu. O to je ale zajímavější a je na něj krásné „pokoukání“. Asi také proto, samozřejmě kromě pečlivého řemeslného provedení, skončilo v hodnocení na 2. místě v absolutním počtu hlasů (FB hlasování + hlasy odborné poroty).

Ocenění žáci převzali dárkové tašky s užitečným nářadím a mnoha dalšími drobnostmi. Na závěr akce bylo pro všechny zúčastněné připraveno v předsálí bohaté a opět velmi chutné občerstvení.

Kluci, gratulujeme, a jen tak dál…!

https://www.facebook.com/TECHNOhratky

Oceněný D. Dřevíkovský

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.