Školáci
z Týnce n/L
na SOUz

projektový den pro žáky ZŠ

Týnecká "základka" u nás v dílnách

2022/2023

Vedení základní školy v Týnci nad Labem vyslyšelo přání  svých žáků a  oslovilo nás s dotazem,  zda bychom mohli  pro jejich žáky z osmých ročníků, kteří mají zájem o řemeslo a případně o studium na naší škole,  uspořádat projektový den v naší škole.

I přes nabitý „program“ v rámci odborného výcviku (závěrečné řidičské zkoušky, příprava odborné praxe žáků ve smluvních podnicích, běžící kurzy obsluhy vysokozdvižných vozíků a sklízecích mlátiček..) se podařilo zorganizovat čas tak, že jsme mohli přání vyhovět.     

29. března ráno do naší školy přijelo 17 dětí z týnecké ZŠ a průvodci jim byli naši žáci z 1. a 3. ročníků. Věnovali se jim během celého jejich dopoledního pobytu v dílnách, dokonce i postup a náležitosti příslušných pracovních zadání nevysvětlovali učitelé, ale sami naši kluci.

„Záklaďáci“ pilně vyměřovali, přenášeli tvary podle výkresu na cílový materiál, následně vystřihovali z plechu, děrovali a nakonec svařováním bodovali motýla. Výsledný výrobek si potom mohli odnést, aby se pochlubili i doma.

Nechyběla dobrá nálada a  ani občerstvení v podobě koláče pro každou mlsnou pusu… :-). 

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.