Jak vyzrát
na finance?

projektový den s týmovou kreativní hrou
IMG_0064

Kurz přežití ve světě financí

2021/2022

„Kurz přežití ve světě financí“ je týmová kreativní hra určená pro žáky a studenty jako podpora výuky finanční a životní gramotnosti. 

Tento program realizovaný panem Ing. P. Skalou, MBA , jsme na naší škole uskutečnili  4. a 25. 5. pro oba končící 3. ročníky formou projektového dne.

Cílem pětihodinového snažení hochů bylo vytvořit své vlastní finanční plány úspěšného života a zorientovat se v tom, jak vyzrát na finance v dnešním složitém světe plném nástrah.

Kluci se nejprve seznámili s přesnými významy základních pojmů jako jsou: rozpočet, spoření, investice, pojištění, povinné ručení, půjčka, leasing, hypotéka atd.

Potom si ve skupinkách simulujících fiktivní rodiny zkusili vytvořit své osobní a rodinné rozpočty – měsíční i roční. Pracovali s reálnými cenami a nutno podotknout, že v některých „rodinách“ to pořádně vřelo. Shodnout se na tom, co jsou „nezbytné“ a „zbytné“ výdaje nebylo totiž vždy snadné.
Ve zbylé části dopoledne se hoši formou koučování zamýšleli nad svými životními sny a lektoři jim zprostředkovávali praktické návody, jak je proměnit ve skutečné cíle. To vše, samozřejmě, ve vše obklopujícím světě financí. 

Musíme ocenit, že pouze s jedinou výjimkou skutečně „velkorysého“ životního stylu a podnikatelského „rozmachu“ všechny skupiny obstály se ctí, někde  kluci zvládli i nějaké peníze ušetřit.

Jsme rádi, že mohli hoši tento projektový den absolvovat, protože dle svých vlastních slov získali první  konkrétní představy o tom, kolik bude stát jejich další „dospělý“ život. 

Užitečně strávené dopoledne klukům pomohlo zdůraznit, že je důležité „nežít si nad poměry“, podpořilo vědomí zodpovědnosti za osobní život, a snad si i někteří odnesli vlastní „finanční plán spokojeného života“. 

Kurzprezitivesvetefinanci | KPVSF 

 

Spolupráce s lektorem
Život je stálé počítání...
Cenné rady zkušeného

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.