Od "hasičů"
do krytu...

tematický den požární bezpečnosti a CO

Požární bezpečnost & CO

2023/2024

Ve středu 17.4.2024  strávili naši  žáci prvního ročníku tematické dopoledne v duchu požární bezpečnosti a civilní obrany.

  Nosným bodem celé akce byla návštěva jednoho z největších výrobců požární techniky v Česku, firmy Pavliš & Hartmann ve Chvaleticích.

Chlapci ´nakoukli´ do zákulisí výroby snad všeho, co lze ve výbavě hasičského vozu najít. Bedlivě ale poslouchali i výklad obou zástupců firmy, kteří se nám věnovali a neustále je doslova zasypávali svými dotazy. A naši průvodci je neúnavně zodpovídali…

Několika hochům byla dokonce nabídnuta spolupráce ve formě brigády, případně i budoucího zaměstnání.

Cestou zpět do školy, jsme navštívili prostory chvaletického krytu CO pod budovou kulturního domu.I zde toho bylo mnoho k vidění.

Ve vojenské části měli kluci možnost, někteří poprvé v životě,  si prohlédnout například radiostanice, centrály, antény, různé ženijní vybavení, protitankové zátarasy, výkonná čerpadla, uniformy, zbraně i munici, skutečné polní kuchyně a mnoho dalšího.

 Z pohledu civilní obrany, k níž kryt mnohá desetiletí sloužil, zde viděli funkční filtrační systém, výbavu krytu i s ubytovacími prostorami nebo třeba různé druhy plynových masek a zdravotnického zařízení. 

Dozvěděli jsme se zde i řadu nových informací z historie města.

Někteří studenti ani netušili, že ve Chvaleticích by takové místo, které sloužilo k úkrytu, mohlo být.

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.