Soutěž odborných dovedností

obor Opravář zemědělských strojů

Souz pořadatelem národního kola

2023/2024

Dle pravidel této soutěže jsme se díky loňskému vítězství našeho žáka Lukáše Rouhy stali pořadateli letošního ročníku. Ve středu 13. března 2024 přijelo do naší školy 31 žáků zastupujících své školy z celé České republiky – od Jablunkova, nejvýchodnějšího místa ČR, po Kaplici v jižních Čechách a Frýdlant na severu. Pro žáky i jejich doprovázející učitele jsme připravili společenský večer, abychom se vzájemně seznámili a vytvořili příjemnou atmosféru.

Druhý den, 14. březen, byl od rána vyhrazen samotné soutěži. Již od snídaně zavládla vážnější atmosféra spojená s očekáváním a nervozitou. Soutěžící si nejprve vylosovali čísla, byli rozdělení do skupin a společně se svými průvodci, tedy žáky naší školy, se vydali na jednotlivá soutěžní stanoviště. Postupně je čekala kovárna, svařovna, autodílna, zámečnická dílna, soustružnická dílna, test odborných znalostí, test z autoškoly a soutěž v poznávání předmětů.

Doprovázející pedagogové si mezitím užili výlet do muzea v Radovesnicích a do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem.

Po obědě a vyhodnocení pořadí jsme se všichni sešli před DK Chvaletice, kde jsme zhlédli motorkářskou kaskadérskou show. Následně byly v kinosále za účasti hostů a sponzorů všem zúčastněným žákům předány pamětní listy a drobné ceny. Nejlepších sedm žáků k cenám získalo diplomy, tři nejúspěšnější vystoupili na stupně vítězů a převzali poháry a hodnotné dárky.

Vítězem soutěže se stal Miroslav Bartoš ze Středního odborného učiliště Hubálov, na kterého čekala čestná jízda v závodním speciálu.

S mnoha gratulacemi převzala vítězná škola organizační štafetu pro následující rok a my se už teď těšíme na cestu do Hubálova.

 

Zámečna (3)
Obrobna (2)
Zámečna (2)
Opravárenství
Obrobna
Pohár vítěze
Soutěž SOUZ -036

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.