Exkurze

Muzeum ocelových figurín Praha

Muzeum ocelových figurín Praha

2018/2019

V pondělí 26. listopadu vyjela třída 2. B se svojí paní učitelkou třídní do Prahy na exkurzi do Muzea ocelových figurín. Cílem akce bylo praktické zhodnocení znalostí nabytých v technických předmětech vyučovaných v prvním ročníku. Kluci viděli, co lze s oceli vyrábět, jaké její vlastnosti to umožňují a uvědomit si, co vytvoření náročných exponátů předcházelo.

Po příjezdu do Prahy se situace trochu zkomplikovala. Zhruba půldruhou hodinu zbývající do objednaného začátku prohlídky se rozhodli všichni strávit procházkou centrem Prahy, která ale vedená „neodborníkem“ skončila blouděním a chozením v kruhu.  Pak se však „průvodcování“ ujal Michal K. a úspěšně se zorientoval, takže hoši stihli vidět vše, co chtěli a někteří i posnídali na místech k tomuto účelu určených.

Samotná výstava kluky i Elišku úplně pohltila. Všechny vystavené exponáty si mohli osahat, vyzkoušet, některé z předmětů i stylizovaně použít. Ani skoro 3 hodiny pobytu jim nestačily, chtěli zůstat déle. Nicméně, čas byl vyměřen tak, aby se včas vrátili domů. Zvláště expozice „auto-moto“ v 1. poschodí je velmi nadchla.  Na vozidla i do nich mohli libovolně nasedat a pořizovat „selfíčka“ a další fotky. Z ostatních figurín jejich pozornost upoutala postava o velikosti cca 2,5 m, která byla stvořena z 35 tisíc matiček!

Čas před odjezdem využili na oběd a krátké „pokoukání“ v nákupních centech Kotva a Palladium. Trochu chaosu si opět užili při srazu, protože se vzájemně těžko nacházeli, někdo se i trochu „poztratil“. Ve finále ale vše dobře dopadlo a zážitek z tohoto dne si prý uchovají dlouho.

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.