Ken Ludwig - SHERLOCK V NESNÁZÍCH – Střední odborné učiliště zemědělské, Chvaletice

Ken Ludwig

SHERLOCK V NESNÁZÍCH

Divadelní představení

Tato nevšední komedie s detektivní zápletkou byla pro nás prvním divadelním představením tohoto školního roku. Nebylo to ale představení řádné, pouze odsunutá „záležitost“ z doby jarního zákazu divadelních produkcí. Zúčastnili se jej tedy pouze předplatitelé z minulého školního roku.

Děj příběhu se odehrává v prostředí tajemné usedlosti na samotě, v níž sídlí proslulý americký herec, legendární představitel Sherlocka Holmse. Pořádá zde večírek pro kolegy, během kterého chce zjistit, kdo po něm při posledním představení vystřelil a kdo zavraždil vrátného v divadle.

Našich hochů se tentokrát zúčastnilo o poznání méně než obvykle, protože nejvíce abonentů bylo z 3. ročníků, které však již působení na naší škole uzavřely. Druhým důvodem bylo, že jsme se o konání náhradních představení dozvěděli doslova na poslední chvíli, a někteří ubytovaní hoši si tak neměli možnost zajistit odpovídající oblečení.

I tak se ale klukům komedie  líbila, protože byla plná situačního humoru a přitom nepřestala být napínavá až do konce díky překvapivým odhalením a novým zápletkám.

Východočeské divadlo Pardubice

Proslulý americký herec William Gillette, legendární představitel divadelního Sherlocka Holmese, pořádá ve svém novém sídle na Štědrý den večírek s kolegy. Prostřednictvím seance na něm chce zjistit, kdo po něm při posledním představení vystřelil a kdo zavraždil vrátného v divadle. Jeho důmyslná venkovská usedlost je plná nevídaných technických vynálezů, které mu pátrání usnadňují někdy více a někdy méně. Například tajný přístěnek u pokoje snadno ukryje nečekaně objevenou mrtvolu, ale odhalí ji zrovna, když přijde policie. Skvěle napsaná komedie hýří situačními vtipy, a přitom nepřestává být napínavá díky překvapivým odhalením a novým zápletkám.

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.

Tyto webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Jejich používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.