Traktory
"Steyr"

exkurze CNH Industrial - Rakousko

St. Valentine - 75 let traktorů "Steyr"

2021/2022

Je středa 22. 6. 2022 půl čtvrté ráno a od budovy SOUz Chvaletice vyráží osmičlenná skupina studentů pod dozorem učitele odborného výcviku na 300 km dlouhou cestu do výrobního závodu koncernu CNH Industrial v St. Valentine v Rakousku.  Návštěvu nám umožnil importér traktorů Steyr do České republiky firma AGRI CS,  za což jí patří naše veliké poděkování.

  Tato cesta je totiž pro kluky odměnou za jejich pracovní úsilí a vědomostní znalosti               v odborném výcviku.

Krátce před půl devátou jsme dosáhli cíle, zaparkovali a následoval rychlý přesun do areálu, kde už začínaly oslavy 75 let od zahájení výroby traktorů STEYR.

Již při příchodu od parkoviště jsou všude vidět krásné naleštěné traktory, současné, ale i historické. V úvodu akce nás nejdříve produktový manažer seznámil s historií výroby, jejími milníky, přiblížil současnou činnost a nastínil výhledy do budoucna.  Všichni jsme obdrželi i malý dárek v podobě kšiltovky připomínající tento významný den.                 

Teprve poté máme prostor začít prozkoumávat vystavené stroje. Všude je tolik zajímavých věcí..  Kde vlastně začít…? Pořizujeme první foto a jdeme okukovat „největší siláky“.  Prohlížíme je zvenku, usedáme dovnitř a dozvídáme se spoustu technických údajů.

Toto naše zkoumání je záhy přerušeno, ale to nevadí, v doprovodu tedy odcházíme na nečekanou prohlídku  montážní haly. Tam jsme viděli montáž traktorů „naživo“               a dozvěděli se třeba to, že každý den zde smontují cca 47 nových traktorů  Case, Steyr a New Holland, kteréžto značky  patří do koncernu CNH Industrial.                        Poté jsme si prohlédli část věnovanou historii výroby.

Po tolika zajímavých zážitcích ale vyhládne a tělo se unaví… ! K našemu štěstí jsme mohli navštívit „kouzelný“ občerstvovací stan firmy AGRI CS, našeho českého průvodce, kde jsme doplnili ztracenou energii a zahnali žízeň.

Pro další získávání informací se přesouváme k traktorům střední a potom malé výkonové třídy. Nakonec jsme si prohlédli prostory, kde byly umístěny motory a převodovky  v řezu, což nám umožnilo nahlédnout do jejich tajemství.

                     Před druhou hodinou odpolední opouštíme St. Valentine plni dojmů                                 a nezapomenutelných zážitků.

Cestu zpět jsme si zpestřili malou zastávkou, při níž jsme si vyzkoušeli, jak si vaří řidiči kamiónů na parkovišti…

Zhruba o půl osmé naše cesta úspěšně skončila tam, kde ráno začala, za což patří dík mimo jiné i našemu ´autíčku´,  které nás tak pěkně vezlo.

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.