ENERSOL

krajské kolo soutěže v Pardubicích

PRAuhel - "Uhlík zpět do země"

2023/2024

V Pardubicích dne 22. února 2024 prezentovali žáci naší školy svůj soutěžní projekt   na krajském kole soutěže Enersol (mezinárodní projekt zabývající se úsporami energií      a jejich alternativními zdroji). 

       Čtyři hoši z prvního ročníku – Kryštof Markalous, Luboš Čepelák, Jakub Servus             a Tomáš Klacek zde představili porotě i přítomné veřejnosti projekt                 PRAuhel„Uhlík zpět do země.“

Ve svém ´ekologickém počinu´ kluci vysvětlují význam koloběhu uhlíku na naší planetě, mapují proces výroby PRAuhlu a možnosti jeho využití v běžném životě.

         Soutěže jsme se zúčastnili poprvé, a to v konkurenci žáků průmyslových škol                  i gymnázií. Přesto se náš projekt umístil v kategorii ´Enersol a praxe´ na hezkém 5. místě.

Pokud Vás téma zaujalo a chtěli byste se o problematice a tomto produktu dozvědět více, neváhejte navštívit web PRAuhel – Pomocná půdní látka.

Děkujeme chlapcům za důstojnou reprezentaci školy a tímto i panu Martinu Pospíšilovi za svolení popularizovat PRAuhel jako pomocnou půdní látku.

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.