EDUbus

technické vzdělávání

Pojízdná technická laboratoř

2022/2023

V úterý 30. května k nám do školyzavítal EDUbus, autobus přestavěný do podoby malé laboratoře. S ním k  nám přijeli lektoři s dvěma připravenými workshopy pro naše žáky. 

Kluci z druhého ročníku absolvovali workshop zaměřený na 3D tisk. Během dvou vyučovacích hodin se dozvěděli, jak 3D tiskárna pracuje a jak se získávají modely. V druhé části si pak sami vymodelovali klíčenku s vlastním textem či motivem, připravili ji pro tisk a nakonec vytiskli. Hotový výrobek si pak mohli ponechat na památku. 

Žáci prvních ročníků se  při workshopu seznámili s termokamerami. Zjistili jak fungují a kde všude se dají využít. Lektoři měli s termokamerami připraveny velmi zajímavé pokusy. Předváděli například, jak dlouho vydrží tepelný otisk dlaně na desce stolu. Nejzajímavějším pokusem pak bylo měření teploty sváru přímo na svařovně. 

Odpoledne bylo připraveno představení technologií a projektů pro učitele. Kromě 3D tiskáren a termokamer se učitelé měli možnost seznámit s gravírovacím strojem, modelem motoru, malou lupenkovou pilkou a dalšími zajímavými pomůckami. 

Celý den jsme si opravdu užili. 

 

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.