Zima
v divadle

muzikál a komedie

Zima na vlně zábavy...

2022/2023

V zimním období se Východočeské divadlo Pardubice rozhodlo, že nás zahřeje muzikálovým představením a porcí humoru a zábavy.

Nejdřív nás pozvalo na skvěle připravený a provedený muzikál Makropulos, který se opřel o klasiku z dílny Karla Čapka. Ocitli jsme se v roce 1922 na silvestrovské show. Její hlavní hvězdou je zpěvačka Emilia Marty, žena, které je už tři sta let……

V únoru a v březnu na nás čekaly dvě komedie.

Nejprve představení Ona není vadná, které se zabývá tématikou robotů. Ty kvůli nedostatku peněz zaměstnává televizní studio místo skutečných herců. Jedna robotka projevuje smysl pro humor, který vůbec nesouvisí s naprogramovanou rolí, a působí jako člověk.  Mladý producent Adam se jí začne věnovat a nestačí se divit. A pak se dějí věci… Dokonce snad i láska?

Březnová situační komedie Mimo záznam nás zavedla do sféry politiky v době předvolebního boje.

Děj se odehrává na dvou místech – v hotelu v krkonošském svahu a v salonku hotelu v Hradci Králové. Zprvu jednoznačně rozdělené politické pozice se postupem času otřásají, situace se rychle mění a mobily zvoní a zvoní….

Ve všech případech jsme se v divadle dobře pobavili, ale pod povrchem humoru jsme našli mnoho témat k přemýšlení a námětů do výuky.

Ona není vadná
Makropulos - muzikál
Mimo záznam

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.