„Tři
veteráni"

divadelní představení VČD

Jan Werich - "Tři veteráni"

6. 12. 2022

Pohádku Jana Wericha proslavilo dnes již kultovní filmové zpracování obohacené humorem scénáristy Z. Svěráka. VČD ji zařadilo do svého repertoáru na jaře 2020 a poprvé představení uvedlo v létě na Kunětické hoře v adaptaci režiséra P. Novotného.

My jsme měli možnost v rámci žákovského předplatného vidět „interiérovou“ verzi (v adaptaci P. Abrháma), která byla zařazena na program výměnou za představení, jež se nemohlo odehrát kvůli onemocnění v souboru.

Vzhledem k náhlému zvratu počasí nám ale příjemné teplo divadelního sálu velmi vyhovovalo. Ten den se totiž venku výrazně ochladilo, dokonce i několikrát sněžilo, takže kluci jedoucí vlakem z Chvaletic přišli celí promrzlí.

Postupně nás rozehřálo nejen teplo, ale i optimistické ladění příběhu, známé melodie a tradičně kvalitní výkony herců. Z fotografií můžete vidět, že si někteří hoši dokonce na chvilku svlékli saka, a byli tak úplně spokojení… A slušelo jim to všem –  móóóc ! 

Toto představení nabídlo téměř všechny oblíbené scény a hlášky z filmu. Navíc jsme byli překvapeni, dlužno říci, že příjemně, místy odlišným vývojem situací a výraznějším vykreslením charakterů některých postav. Větší prostor je věnován trojici trpaslíků, kteří své hrdiny nejen obdarují, ale provázejí je po celou dobu příběhu, usměrňují jejich konání a zasahují tak do běhu událostí. Výrazně komické prvky pak ještě do příběhu přinesly postavy krále Pikoly (L.Špiner) a majitele hotelu Supp (J. Borovec)

Někteří hoši film neviděli, takže nemohli porovnávat, ale i ti, co jej znají, představení chválili. Představovali by si snad jen vizuálně lepší provedení některých kouzelnických triků. Nakonec však uznali, že možnosti divadla jsou v tomto směru omezené, a naopak, prostor pro lidskou fantazii je neomezený.

Kluci+pan C. v divadle
Kluci+mistr K. v divadle

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.