Divadelní představení:

Mikve – Hadar Galron

Divadelní představení: Mikve – Hadar Galron

2019/2020

Hra současné izraelské dramatičky byla předposledním představením studentského předplatného v tomto školním roce.

Velmi silný příběh s hlubokým poselstvím je o střetu tradic s moderním životem. Prostřednictvím osudu 8 žen ukazuje jejich postavení ve společnosti a vztah ortodoxních Židů k běžnému životu. V jejich pojetí totiž zaujímá žena v rodině i společnosti podřadnou roli a nemá skoro žádná práva. Vyžaduje tedy obrovskou dávku osobní odvahy a síly se tomuto tradičnímu modelu vzepřít…

Z našeho „učitelského“ pohledu se jednalo o jedno z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, představení, které jsme tento školní rok navštívili. Nicméně, pro chlapce bylo velmi náročné, protože porozumět problematice druhého pohlaví, jiného národa, neznámého náboženství a zcela  odlišného kulturního prostředí, to vše najednou, bylo nad jejich síly. Paní učitelky musely odvést velký kus práce při následném rozboru díla a spoustu věcí od základu vysvětlit.

I přes tuto skutečnost hoši neměli ze hry úplně špatný pocit, a to především pro otevřenost s jakou se ve hře hovoří o některých intimních problémech partnerského soužití i čistě „ženských záležitostech“, což není v našem kulturním prostředí až tak obvyklé.

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.