Den bez
batohů

poprvé v naší škole
v jídelně

„Bezbatožný" den

2021/2022

V pátek 27.5. se u nás na škole uskutečnil tzv. „No Backpack Day“  neboli  „bezbatožný“ den.

S neobvyklým, ale ve světě škol ne neznámým nápadem přišli sami žáci 2.B v čele s Fandou Altmanem, který také převzal nad celou akcí „patronát“.

U paní ředitelky získal „požehnání“ a zhruba 10 dnů se pak připravovalo. Žákům z jednotlivých tříd vysvětlil podstatu akce i pravidla, mezi pracovníky školy zajistil tříčlennou porotu, posháněly se i drobné ceny pro vítěze.

V den realizace si jednotlivé třídní kolektivy tajnou volbou zvolili své 2 zástupce do finálového klání, které se konalo po obědě v jídelně. Šest nominovaných zde své „nápady“ předvedlo na pódiu. Vždy krátce slovně představili původ svého předmětu a náležitě vychválili jeho přednosti.

Porota hodnotila 3 kategorie: originalitu nápadu, funkčnost předmětu (vhodnost k přenášení školních pomůcek) a jeho dlouhodobou využitelnost (pro denní nošení do školy).

Po sečtení bodů ze všech kategorií se celkovým vítězem stal Petr Rauer z 1.B třídy. Jeho stará vojenská krabice na patrony poskytla dokonalý, trvale využitelný a hlavně bezpečný „úkryt“ pro všechny nezbytné školní pomůcky.

Kromě pobavení a oddechu před náročným koncem školního roku měla tato akce další, sice vedlejší, ale dost důležitý efekt. Všechny zúčastněné žáky totiž přiměla k úklidu vlastních batohů a k přehodnocení jejich obsahů. 😊     

Pouzdro na patrony
Vítězná krabice od patron
Stará (nefunkční) nábojnice - dělené 2. a 3. místo
hračka ambulance
Houkací dětská ambulance - dělené 2. a 3. místo
"Druháci" se z akce radují
Porota
"Třeťáci" s vítězem
Lžíce od bagru měla 10bodů za originalitu
Učitelé nebyli nadšeni...(kvůli zacházení se sešity samozřejmě :-))
Kde asi skončil "vnitřek" ?
Předávání ceny vítězi
Nepříliš originálně se zapojil i pan učitel+porotce
Vojenské doplňky letos frčí!
odpaďák
I takto "(ú)odpadkově" někteří pojali...
helma
Minimalismus
kýbl
Je to "na kýbl..."

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.