Adaptační
pobyt

1.ročníky

Odjíždíme...

„Prváci“ na Seči

13. – 15. 9. 2021

13. – 15. září 2021 absolvovaly oba první ročníky svůj adaptační pobyt na Seči v objektu autokempu „U letadla“.

   Akce proběhla v rámci projektu KAP Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání a byla jím i hrazena. Cílem bylo především neformálně sblížit kolektivy nově nastupujících žáků a snaha zpříjemnit jim vykročení do nového působení na naší škole pozitivními zážitky.

   V tomto duchu probíhal i program kurzu. Zpočátku nejisté vystupování postupně prolomily sebepoznávací a seznamovací aktivity střídané sportem a zábavnými kolektivními hrami. Hlavní činnosti byly zaměřeny na vytváření třídních pravidel a stmelování kolektivů. Kluci průběžně pracovali na výtvarných „dílech“, – papírových „střípcích“ – charakterizujících každého z nich. Z jednotlivých kousíčků pak vznikla mapa třídy. Tu jsme si po návratu pověsili na třídní nástěnku společně se „slavnostně“ podepsanými třídními pravidly. Večer jsme uvnitř hráli stolní i jiné hry, venku jsme udělali táborák s opékáním špekáčků.

   S žáky jely jejich třídní učitelky v doprovodu učitele odborného výcviku a zkušeného trenéra mládeže v judu. Ten si pro kluky v rámci odreagování od duševních aktivit připravil „minikurz“ sebeobrany v praxi.

   Důležitým úvodem do nadcházejícího studia byl pro kluky workshop „Efektivní učení“ organizovaný v rámci projektu, ve kterém jim paní psycholožka pomohla odhalit potenciál k učení a poskytla cenné rady k tomu, aby byl tento proces maximálně účinný.

   Měli jsme nádherné počasí, celé tři dny svítilo i krásně hřálo sluníčko, takže jsme spoustu času trávili venku a mohli většinu aktivit provozovat na čerstvém vzduchu. Procházkou jsme se došli podívat na přehradní hráz a vystoupali na zříceninu hradu Oheb, odkud jsme zhlédli celou sečskou přehradu těsně před západem slunce.

   Ve volném čase kluci nejraději hráli na schovávanou, což nás dospěláky sice vzhledem k jejich věku překvapilo, ale jejich nadšení a upřímná radost ze hry nás doslova odzbrojily.

   Domů jsme odjeli s třídními tričky – každé z nich je vlastnoruční originál a přitom všechna patří k sobě. Tak jako naši „prváci“.

Nakládáme...
Výlet na Oheb

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.