Vánoční
besídka

Proslov pí. ředitelky

Vánoční besídka

17. 12. 2021

Ačkoli jsme do poslední chvíle nevěděli, do jaké míry nás letos opět omezí protiepidemická opatření, do přípravy vánoční besídky jsme se pustili s odhodláním ji uskutečnit. A byli jsme všichni moc rádi, že se nakonec po dvouleté pauze mohla odehrát tak, jak si ji hoši připravili. Samozřejmě při dodržení všech hygienických nařízení.

Tentokráte to byli především žáci současných 3. ročníků, kteří si pro ostatní připravili vystoupení s tématem svých zálib, koníčků a mimoškolních aktivit. Kluci z třídy 1.A jim k tomu připravili krásnou vánoční atmosféru. Velmi bohatě a pestře vyzdobili školní jídelnu, připravili podium a ´ustrojili´ stromeček.

Patrik R. nám přiblížil práci diskžokeje a v asi čtvrthodinové ukázce názorně předvedl, jak umí zacházet s mixážním pultem. Nám laikům objasnil funkce jednotlivých ovládacích prvků a popsal kroky při vytváření zvukových efektů.

Ondřej H. kromě fotografování a dlouholetého hraní na tenor neboli baskřídlovku, je zemědělcem ´tělem i duší´. Pro nás si připravil komentovaný výklad s obrazovým doprovodem o vlastní rekonstrukci bazarového trojradličního pluhu Landsberg. Kluky jeho povídání zaujalo a ptali se na různé detaily procesu. Několik dotazů přišlo i z řad přítomné ´odborné sekce´, tj. od mistrů a učitelů.

Matouš R. nás prostřednictvím velmi působivých a technicky náramně zdařilých foto prezentací a videí provedl motorkářskou sezonou klubu „6th gear crew“, jehož je členem. Vše podkresleno emotivní hudbou navodilo autentickou atmosféru, na chvíli jsme se i my stali přímými účastníky motosrazů a spanilé jízdy na závěr sezóny.

Program besídky uzavřel náš bývalý absolvent (z června 2021) David H. se svou poloprofesionální hudební skupinou. Dle vlastních slov se do školy vrátil rád a těšilo ho, že může s kamarády přispět k vánoční pohodě. Kromě známých melodií hráli i skladby ze své vlastní tvorby.  Mezi našimi hochy mělo jejich vystoupení obrovský ohlas. Některé písničky si zpívali spolu, vlnily se vztyčené paže, svítily telefony…

Podle bezprostředních reakcí přítomných a jejich následných hodnocení se besídka vydařila nad všechna očekávání. Pro všechny hochy, kteří ji připravovali to bylo velkým zadostiučiněním a doufáme, že pro ty dosud nezúčastněné motivací do příštího roku.

 

Přihlašte se!

Pro přístup k této stránce je nutné se přihlásit.