Společenstvo vlastníků – Jiří Havelka

 Vtipná komedie ze života vlastníků bytových jednotek v jednom domě byla dalším představením našeho předplatného.

Čtrnáct sousedů při domovní schůzi řeší nejen katastrofální stav plynových rozvodů v domě, ale také rozpadající se střechu, absenci výtahu, prodej či neprodej vlhkých půdních prostor, prachbídnou úklidovou službu, nálety holubů, mladé rodiny přeplňující popelnice plenkami, byt pronajatý studentům černé pleti, pánské návštěvy u staromládeneckého souseda…

Nemohou se však dohodnout ani na pořadí důležitosti jednotlivých projednávaných problémů, natož pak nalézt způsob řešení. A přesto se v závěru najde někdo, kdo vymyslí pro neuspokojivý stav jejich domu i sousedských vztahů překvapivé „řešení“, o jehož skutečném přínosu pro obecné blaho lze ale přinejmenším pochybovat…

Hra úspěšného autora Jiřího Havelky (*1980), spjatého s divadlem Vosto5, získala roku 2017 Cenu Marka Ravenhilla a byla nominována na Cenu divadelní kritiky jako Hra roku.

Kluci byli tentokrát nadšeni spoustou humorných situací a zvláště způsobem vyjadřování, který jim byl velmi blízký, protože se občas objevil i nějaký výraz vulgární. Někteří hoši však byli naopak touto mluvou spíše zaskočeni a ptali se nás, zda se to vůbec smí, používat na jevišti taková slova… Prý by se bez nich klidně obešli. Nicméně, smáli se neustále, a všichni.

Kroužek vaření pokračuje…

I v novém školním roce svou činnost zahájil kroužek vaření na DM.

Deset hochů připravilo vynikající zapečené brambory!

Alespoň zprostředkovaně: „ Dobrou chuť všem!“

 

Začátek nové divadelní sezony ve VČD Pardubice

Ve středu 2. října začala prvním představením nová divadelní sezona ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Zájemcům z řad žáků Nadace SOUz  každoročně přispívá polovinou ceny ročního předplatného, her je vždy 10, jednou za měsíc.

Žáci ubytovaní na DM po představení (do odjezdu vlaku a v rámci možností) ještě tráví čas v doprovodu vychovatele různými jinými kulturními a poznávacími aktivitami.

Letos jsme museli ještě několik permanentek doobjednávat, jaký byl mezi žáky nových prvních ročníků zájem…

Zahajovací představení s názvem „Mé dětství v socialismu se konalo na Malé scéně a bylo provedeno formou scénického čtení ze stejnojmenné knihy. Soubor povídek více než 60 autorů zachycuje jejich vzpomínky na život v socialistické  éře s humorem, nicméně pravdivě a bez nadsázky.

Pro naše hochy bylo možná málo „akční“, také nemohli úplně docenit hudební doprovod, sestavený ze znělek známých rozhlasových a televizních pořadů, které nikdy neslyšeli, ale k našemu překvapení jinak rozuměli skoro všemu. Je vidět, že  doma v rodinách se o životě za socialismu  ledacos dozvědí.

Příští představení Společenstvo vlastníků“ se koná 13. listopadu od 18.oo hod

Na začátek stránky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci, a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací