Dobrá věc se podařila

V úterý 18. září jsme na domově mládeže slavnostně otevřeli novou žákovskou kuchyňku. Nápad  na její zřízení vyšel z potřeb na nějaký „kulturní“ prostor vhodný k příležitostnému vaření pro ubytované.

Uskutečnění záměru trvalo sice několik měsíců, ale vyšetřit potřebné peníze ze školního rozpočtu nebylo snadné. I tak mnoho práce vykonali zaměstnanci školy svépomocí, bylo hodně zařizování…

Poděkováním hochů za toto snažení bylo slavnostní uvedení kuchyňky do provozu. Zhotovili pro pracovníky školy pozvánky na akci a upravili prostory společenské místnosti k posezení. V 15.oo hodin jsme všichni shromáždili v přízemí internátu. Po kratičkých, ale nezbytných úvodních promluvách kluci předali květiny „maminkám“ projektu, paní Kovářové a Tomiškové. Slavnostním přestřižením pásky mohlo začít prohlížení, obdivování a ochutnávání.

Za dohledu a pomoci vychovatelů kluci připravili v již zařízené kuchyňce spoustu chutného občerstvení. Upekli ovocné koláče, mramorovou bábovku, uvařili několik druhů pudinků. Nechybělo ani slané pečivo, samozřejmě také vlastní výroby. K němu roznášeli na tácech nealkoholické mojito a vařili kávu.

Sedělo se u stolečků, na židlích podél stěn, někteří hoši posedávali i na zemi na koberci.  Živě se diskutovalo o všem možném a až večeře byla důvodem k rozchodu. Na  toto mile strávené odpoledne budeme s radostí vzpomínat.


Hledáte nové aktuality? Podívejte se na přehled současných aktualit...
Hledáte starší aktuality? Podívejte se do archivu aktualit...

Na začátek stránky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci, a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací