Ken Ludwig - SHERLOCK V NESNÁZÍCH

Tato nevšední komedie s detektivní zápletkou byla pro nás prvním divadelním představením tohoto školního roku. Nebylo to ale představení řádné, pouze odsunutá „záležitost“ z doby jarního zákazu divadelních produkcí. Zúčastnili se jej tedy pouze předplatitelé z minulého školního roku.

Děj příběhu se odehrává v prostředí tajemné usedlosti na samotě, v níž sídlí proslulý americký herec, legendární představitel Sherlocka Holmse. Pořádá zde večírek pro kolegy, během kterého chce zjistit, kdo po něm při posledním představení vystřelil a kdo zavraždil vrátného v divadle.

Našich hochů se tentokrát zúčastnilo o poznání méně než obvykle, protože nejvíce abonentů bylo z 3. ročníků, které však již působení na naší škole uzavřely. Druhým důvodem bylo, že jsme se o konání náhradních představení dozvěděli doslova na poslední chvíli, a někteří ubytovaní hoši si tak neměli možnost zajistit odpovídající oblečení.

I tak se ale klukům komedie  líbila, protože byla plná situačního humoru a přitom nepřestala být napínavá až do konce díky překvapivým odhalením a novým zápletkám.

Řemeslo doma

 

Tak skvělý začátek nového školního roku,(zvláště po dlouhém období obav a nejistoty, jak to vše nakonec bude), jsme si ani nepředstavovali…!

Nicméně, vše začalo již letos na jaře, kdy byla Pardubickým krajem vyhlášena soutěž „Řemeslo doma“ jako varianta již známé a oblíbené akce Technohrátky. Byla uzpůsobena podmínkám distančního vyučování, při němž žáci trávili většinu svého času doma. Zadáním totiž bylo vlastnoručně zhotovit jakýkoli výrobek a poslat jej spolu s dokumentací a fotografiemi na adresu organizátorů.

Velmi nás potěšilo, že i mezi našimi hochy se „našli“ zájemci o rukodělnou činnost a produkty svého kutilství do soutěže přihlásili. Přesto jsme byli trochu překvapení,  když potom na naši školu přišlo koncem srpna pozvání (bez bližších podrobností) k účasti na vyhlašování výsledků.

To se uskutečnilo 3. září  v sále Jana Kašpara budovy Krajského úřadu v Pardubicích. Za naši školu byli přítomni žáci zúčastnění v soutěži, paní ředitelka N. Kovářová, pan mistr OV J. Šurkala a třídní učitelka Z. Kuntová.

Napětí při vyhlašování výsledků různých kategorií se dalo doslova krájet a příliš jej neodlehčilo ani skvělé  vystupování velmi nadané kytaristky a zpěvačky Petry Pohankové, která studuje hudbu ve Velké Británii.

Zadostiučiněním proto pro nás bylo, když se 2 naši hoši ocitli mezi oceněnými. V „našich“ řadách zavládlo obrovské nadšení! Ze 100 přihlášených a 77 vyhovujících výrobků je to velký úspěch!

David Kosprd, který je letos už ve 3. ročníku se umístil v řemeslné kategorii na 3. místě výrobou domácího grilu.

Jakub Šimašek  z 2. ročníku byl zařazen do umělecké kategorie, kterou dokonce vyhrál vykováním sekery s atypickou rukojetí a zhotovením sady filigránsky vyřezávaných dřevěných nožů.

Ocenění žáci převzali dárkové tašky s užitečným nářadím a mnoha dalšími drobnostmi. Pro všechny zúčastněné pak bylo na závěr akce v předsálí připraveno bohaté a chutné občerstvení.(Třeba Jakub z něj ale mnoho neměl, protože, jak se svěřil, díky nervozitě ani nemohl jíst.)

Milí hoši, ještě znovu gratulujeme a jsme na vás pyšní!

https://www.facebook.com/TECHNOhratky

 

David Kosprd (vlevo)

Jakub Šimašek 

 

 

 

 

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2020-21

1. září 2020

  1. ročníky - nástup 8:00 dle rozpisu u vchodu školy
  2. a 3. ročníky - nástup 7:20 na učebnách dle rozpisu u vchodu školy

Připravovaný adventní zájezd do Drážďan


Hledáte nové aktuality? Podívejte se na přehled současných aktualit...
Hledáte starší aktuality? Podívejte se do archivu aktualit...

Soutěž „ŘEMESLO DOMA“

Jste šikovní, soutěživí a chcete v této době něco tvořit?

Využijte nabídku organizátorů projektu Technohrátky a zapojte se do právě probíhající soutěže.

Pravidla:

Do soutěže můžete přihlásit jakýkoli vlastnoručně vytvořený výrobek, který má vztah k technickým dovednostem a vznikl v tomto období nouzového režimu v domácích podmínkách.

Fotografii svého výrobku pošlete na mail: technohratky@klickevzdelani.cz a připište jméno, příjmení a název naší školy (Střední odborné učiliště zemědělské, Žižkova 139, Chvaletice).

Na autory nejhezčích prací čekají ceny v podobě drobné elektroniky, knih nebo společenských her.

V soutěžích organizovaných projektem Technohrátky naši žáci dosáhli několika úspěchů, neváhejte a pokuste se jejich počet rozšířit.

Pokud se zúčastníte soutěže, zašlete prosím fotografii výrobku také na mail: nkovarova@souzchvaletice.cz.

Hodně nápadů a štěstí všem.

Uzavření střední školy

S účinností od středy 11. března 2020 se zakazuje osobní přítomnost žáků a studentů na základním středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních.

Z tohoto důvodu až do odvolání nebudou probíhat ani svářečské ani řidičské zkoušky.

 

Zadání domácích úkolů najdete na BAKALÁŘI, studijní podklady naleznete v části: https://www.souzchvaletice.cz/cs/pro-zaky-a-rodice/pracovni-materialy-pro-zaky/

Úplaty za ubytování:

po dobu platnosti vyhlášeného nouzového stavu úplatu za školské služby na domovech mládeže a internátech zřizovaných Pardubickým krajem se nebudou vybírat!!!

 

Jestliže si dojíždějící nebo ubytovaní žáci potřebují ve škole nebo na Domově mládeže vyzvednou materiál (studijní nebo např. oblečení k vyprání), budou mít možnost v pátek 27.3.2020 v čase od 8:00 do 13:00 hod. Přístup bude zajištěn přes vchod domova mládeže, pouze v rouškách a individuálně.

 

Systém zadávání samostatné práce ke studiu a domácích úkolů platný od 30. 3. 2020

  1.  V platnosti zůstává umísťování studijních podkladů do sekce Studijní materiály na webu školy.
  2. Zadávání samostatné práce a domácích úkolů bude probíhat přes Nástěnku školy v systému Bakaláři.
  3. K odesílání vypracovaných domácích úkolů a pro komunikaci s jednotlivými učiteli jsou k dispozici následující emaily:

 

Teoretické vyučování:

Mgr. N. Kovářová                                   nkovarova@souzchvaletice.cz

Ing. L. Jankovský                                   ljankovsky@souzchvaletice.cz

Ing. P. Boledovičová                              pboledovicova@souzchvaletice.cz

Mgr. E. Vacková                                     evackova@souzchvaletice.cz

PhDr. Z. Kuntová                                    zkuntova@souzchvaletice.cz

Ing. O. Semenec                                     oldsem@seznam.cz

Ing. K. Šolín                                             ksolin@souzchvaletice.cz

 

Odborný výcvik

Bc. P. Wimmr                                         pavel.wimmr@seznam.cz

L. Souček                                               sugilu@seznam.cz

M. Řehoř                                                matereho@seznam.cz

J. Šurkala  třída    3. A                         chvaletice3a@seznam.cz

                                3. B                         chvaletice3b@seznam.cz

V. Víšek                                                  vavi3@centrum.cz

 

Jestliže z nějakého důvodu (např. přetížení sítě) nebude možno Vaše odpovědi a úkoly na adresu odeslat, zkuste to odeslat opětovně v jiný čas nebo např. následující den.

 

 

základní dokumenty - viz:

NAPSALI O NÁS ….

V tomto školním roce jsme se na naší škole rozhodli ozvláštnit výuku a hlavně žákům lépe zpřístupnit látku občanské nauky prostřednictvím zážitkových workshopů, pořádaných organizací Post Bellum. V jednom z regionálních pracovišť této ´neziskovky´, v pardubickém divadélku Exil se postupně na pracovních dílnách s různými tématy vystřídaly všechny ročníky a třídy našeho učiliště.

Obsahové zaměření workshopů jsme volili s ohledem na věk hochů, jejich schopnosti, a samozřejmě podle výukových témat školních vzdělávacích plánů. Prostřednictvím metod výchovné dramatiky se tak první a třetí ročníky  přenesly do období budování socialismu a kolektivizace v ČR ve workshopu s názvem „Den, kdy se mlčelo“, druhé ročníky  pak sdílely osudy české židovské dívky na pozadí vzestupu antisemitismu a xenofobie v Evropě 30. let minulého století ve workshopu „Doma a jinde“.

Do zmíněných akcí jsme se my pedagogové pouštěli s nadšením, ale zároveň s obavami, zda jsme si ´nenakrojili příliš velký krajíc´… Hned po prvním workshopu se ale pochybnosti začaly rozplývat, neboť hochy práce zaujala, byli vstřícní a spolupracovali. Nyní, po absolvování všech ˇpředstavení´, jsme si všichni, a to včetně lektorů, naprosto jisti, že v těchto aktivitách chceme pokračovat. Spokojenost je totiž na všech stranách.  : ))

Posuďte sami z příspěvku, který  napsal jeden z lektorů na svůj blog.

https://tomasjirecek.blogspot.com/2020/02/pycha-predsudek-jenze-jinak.html

 

 

 

Na začátek stránky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci, a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací