Exkurze  do elektrárny Chvaletice

V úterý 23. 10.  byla v celých Chvaleticích přerušena dodávka elektrické energie, od rána až do pozdního odpoledne. Bohužel, během podzimních sychravých dnů je šero dlouho po ránu a stmívá se brzo odpoledne. V takto ztížených podmínkách je obtížné zabezpečit výuku v plném rozsahu, zejména v dílnách. Narušen je ale i chod školní jídelny a domova mládeže.

Na mnoha školách v takovýchto případech vyhlašují ředitelská volna, my jsme se však rozhodli situaci využít účelněji. Když tedy elektřina „nedorazila“ k nám do školy, vyrazili jsme my za elektřinou! Alespoň pro část žáků (druhé ročníky) jejich třídní učitelé zajistili odbornou exkurzi na elektrárnu Chvaletice.  „Pod svícnem je totiž největší tma“, parafrázováno pro tento případ – „u zdroje je světla dost“.

Počasí nám ten den příliš nepřálo. Sluníčko sice párkrát vykouklo, ale hodně foukalo, což jinak mírný chlad měnilo v zimu. Po zhruba 2,5 km pochodu a 2 hodinovém „toulání“ po areálu elektrárny se tak někteří „nedohřáli“ ani u kotlů… J  Někdo (Ondřej T.) byl zklamán, že se mu nedostalo přesné odpovědi na rozměry komína, v jedné skupině svému průvodci ne vždy rozuměli.

Navzdory těmto nepříznivým okolnostem si většina zúčastněných odnesla dost cenných informací nejen o výrobě tepla a světla, ale i z oblasti ekologie, která je v dlouhodobě v centru zájmu provozovatelů elektrárny.


Hledáte nové aktuality? Podívejte se na přehled současných aktualit...
Hledáte starší aktuality? Podívejte se do archivu aktualit...

Na začátek stránky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci, a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací