E   X   K   U   R   Z   E

 KOMPONOVANÝ PROGRAM "NEHODOU TO ZAČÍNÁ“ (PREVENCE - AUTOŠKOLA)

 Pro žáky :              3B, 3A

 T E R M Í N :              S T Ř E D A            17. ŘÍJNA   2018

 O D J E Z D:                7.00 hod. autobus v dílnách

 N Á V R A T:              Chvaletice – po návratu bude pokračovat školní výuka a odborný výcvik

 C E N A :                    Příspěvek na dopravu, doplatek z prostředků NF SOUZ

 UBYTOVANÍ ŽÁCI DOSTANOU SVAČINU PŘI SNÍDANI

 

„Nehodou to začíná…       ...nikoliv končí“, chtělo by se dodat.

 Komponovaný program zaměřený na prevenci  v oblasti výuky autoškoly se konal 17. 10. 2018 v Kulturním domě na Dukle. Z naší školy se zúčastnili žáci třetích ročníků za dozoru p. ing. Jankovského.

Prezentující odborníci z řad psychologů, lékařů, záchranářů a učitelů autoškol předávali své cenné zkušenosti všem přítomným účastníkům silničního provozu. Žáci poměrně ochotně reagovali i na jejich průběžné dotazy, někteří se i sami ptali.

Zvláště zajímavá a podnětná byla interaktivní ukázka práce operátora záchranné služby při fiktivní dopravní nehodě. Tu bez předchozí přípravy simulovali určení figuranti. Bylo potěšující sledovat, že  žáci (=svědci nehody) poměrně rychle reagovali na vzniklou situaci a snažili se jí řešit.

Akce zaměřené na bezpečnost silničního provozu a především prevenci nehodovosti mají svou nezastupitelnou úlohu jak ve výuce autoškol, tak i pro výchovu všech ostatních účastníků silničního provozu. Škoda jen, že praktických simulací reálných situací nemohlo být více.


Hledáte nové aktuality? Podívejte se na přehled současných aktualit...
Hledáte starší aktuality? Podívejte se do archivu aktualit...

Na začátek stránky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci, a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací