Servisní dny 2018

Již 21. ročník servisních dnů, dříve nazývaný ´Velvana´, spojených se dny otevřených dveří se uskutečnil 19. a 20. října 2018.

Cílem akce je představit veřejnosti a především zájemcům o studium celý areál školy, odborného výcviku i domova mládeže. Po oba dva dny vždy dvojice či trojice hochů za dohledu mistrů vykonávají na zhruba desítce stanovišť různé údržbové a servisní práce na motorových vozidlech návštěvníků, počínaje mytím aut, jejich pastováním, čištěním vnitřků, přes kontrolu provozních kapalin, podvozku, brzd až třeba po seřízení světlometů.

Samozřejmostí už jsou návštěvy bývalých absolventů, kteří se rádi vracejí na sobě milá místa. Někdy jsou to už doslova stařečkové, protože není výjimkou, že do naší školy chodí již třetí rodinná generace. Tentokrát se přišly podívat skoro tři desítky našich žáků a studentů. Obzvláště rádi jsme u bábovky a šálku kávy nostalgicky zavzpomínali na „staré časy“ s Markem Ž., maturantem z roku 1998. Nás, učitelky před důchodem oslovoval rozverně „děvčata“ a šediny ve vlasech taktně označoval za melíry… J

Přišli i loňští absolventi Ondra Š., Jarda S., Jenda D., Radim F. a Petr B., povědět nám o tom, jak dále pokračují na školách nebo jakou práci vykonávají a jaké jsou jejich další životní plány.

 Po celá léta se ale všichni shodují na jednom: “Hned bychom se vrátili, kdyby to šlo!“ Čas je však neúprosný a zastavit se nedá, bohužel. Zůstávají jen společné krásné vzpomínky. J


Hledáte nové aktuality? Podívejte se na přehled současných aktualit...
Hledáte starší aktuality? Podívejte se do archivu aktualit...

Na začátek stránky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci, a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací