Vážení rodiče a budoucí žáci 1. ročníku, 

zveme Vás tímto na společné setkání Vás s vedením a pracovníky učiliště. 

Budete seznámeni podrobně s podmínkami studia, ubytováním, stravováním a budou Vám odpovězeny všechny Vaše dotazy. Za přítomnosti vedoucích jednotlivých úseků – domov mládeže, odborný výcvik i teoretické vyučování, budete mít možnost prohlídky objektů celého učiliště. 

Setkání se uskuteční dne 23.6.2017 v 8.30 hod v jídelně SOUz Chvaletice 

Na této schůzce budete vyplňovat závaznou přihlášku k ubytování a stravování. Pokud se z vážných důvodů nebudete moci zúčastnit je nutné syna přihlásit telefonicky, písemně nebo nás navštívit v náhradním termínu.

V průběhu dne bude provedena závazná objednávka pracovního obleku a obuvi pro všechny žáky. V případě Vaší neúčasti sdělte písemně e-mailem nebo poštou velikost pracovního oděvu a obuvi Vašeho syna  na učiliště do 22.6.2017.

Ing. Jan Janotka (ředitel SOUz Chvaletice)

 

Dětský den

Dne 2.června 2017 pořádalo město Chvaletice ve spolupráci s SOUz tradiční dětský den. Děti si mohly kreslit na asfaltovou plochu, jezdit na poníkovi, hrát a dovádět ve skákacím hradu a užívat si dalších her a atrakcí. Nejzajímavější pro ně ovšem byla připravena na konec - dovádění v hasičské pěně.

FOTOGRAFOVÁNÍ TŘÍD A ŽÁKŮ SOUZ CHVALETICE

Datum: 22. 5. 2017 od 12:00
 
Nabídka:
TŘÍDNÍ FOTO BAREVNÉ 15x23 Kč 30,-
 
SKUPINOVÉ FOTO BAREVNÉ 10X15 Kč 15,-
 
Fotografie budou umístěny na webových stránkách (k přístupu bude nutné heslo), kde si žáci vyberou a objednají fotografie, o které mají zájem.
 
Placení a výdej fotografií zajistí třídní učitelé.

Exkurze

Den Kvernelandu

žáci 2. a 3. ročníku navštívili 17. 5. 2017 výstavu DEN KVERNELANDU. Akce se tradičně uskutečnila ve spolupráci s ZAS Bečváry na jejich pozemcích. Nejmodernější technika na zpracování půdy, setí, ochranu a výživu rostlin, sklizeň pícnin a její zpracování byla veřejnosti představena i předvedena při práci. Bylo k vidění mnoho zajímavých technických detailů a řešení.

 

IQLANDIA

žáci 1. ročníku navštívili 17. 5. 2017 expozici IQLANDIA v Liberci, kde si prohlédli a vyzkoušeli mnoho zajímavostí z tamějších expozic z oblasti fyziky i chemie.

 

Návštěva moderního zemědělského družstva Slavíkov

Dne 1.6.2017 navštívili žáci 2. ročníků moderní provoz zemědělského družstva Slavíkov (kraj Vysočina), kde viděli bioplynovou stanici, objekty živočišné výroby, opravářské dílny i moderní techniku značek Fendt, Claas, Krone a další. Žáci měli možnost sami posoudit, jak může vypadat zemědělský provoz v podmínkách velkovýroby na Českomoravské vysočině a přesvědčit se, že když se někdo snaží něčeho dosáhnout, pracuje podle nejmodernějších metod a věnuje své práci píli i um, dosáhne velmi dobrých výsledků srovnatelných s nejmodernějšími západoevropskými firmami. Děkujeme za uspořádání této návštěvy.

Technohrátky 2017

Přečtěte si více o Středním odborném učilišti zemědělském Chvaletice. Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Střednímu odbornému učilišti zemědělskému Chvaletice přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. V rozhovorech naleznete informace o výhodách vyučovaného oboru opravář zemědělských strojů, o vybavení školy či vysokém uplatnění absolventů na trhu práce. Na titulní straně zaujme příběh studenta třetího ročníku Vojtěcha Klenky. Zajímavý je také rozhovor s jeho spolužákem Davidem Pokorným.
video z akce možno shlédnout na adrese:
Na začátek stránky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci, a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací